Charakteristika člnov
Nafukovacie člny Kolibri

Veslové člny

Charakteristika modelov s lamelovou podlahou a držiakom motora

Kategória malých člnov vhodných pre rybárov. Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou čo zaručuje vysokú nosnosť a malými rozmermi po zbalení. Rozloženie a zbalenie nezaberá veľa času. Lamelová podlaha spevňuje čln a umožňuje viac zaťažiť dno. Malý ponor dovoľuje plavbu v plytkej vode. Materiál použitý na výrobu je 5 vrstvové PVC hustoty 750g/m2 - 950g/m2.

K-190 - K-280 CT - lamelová podlaha

Charakteristika modelov s pevnou skladacou podlahou a držiakom motora

Kategória malých člnov vhodných pre rybárov. Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou čo zaručuje vysokú nosnosť a malými rozmermi po zbalení. Rozloženie a zbalenie nezaberá veľa času. Pevná skladacia podlaha spevňuje čln a umožňuje viac zaťažiť celú plochu dna. Malý ponor dovoľuje plavbu v plytkej vode. Materiál použitý na výrobu je 5 vrstvové PVC hustoty 950g/m2.

K-260 TP - K-280 CTP - pevná skladacia podlaha


Motorové člny

Charakteristika modelov s lamelovou, alebo pevnou skladacou podlahou

Séria malých motorových člnov, použiteľných pre pohon veslami, ale hlavne pre pohon závesným motorom. Majú pevné zadné čelo tzv. zrkadlo na upevnenie motora. Člny majú lamelovú skládaciu alebo pevnú skládaciu podlahu z vodeodolnej preglejky, ktorá spevňuje čln a zlepšuje jazdné vlastnosti. Rozbalenie a zbalenie člna trvá maximálne 10-15 minút. Materiál použitý na výrobu je 5 vrstvové PVC hustoty 950g/m2.

KM-200 až KM-330 - lamelová podlaha

KM-200 P až KM-330 P - pevná skladacia podlaha

Charakteristika modelov s vystuženou skladacou podlahou a nafukovacím kýlom

Séria profi motorových člnov, určených hlavne pre plavbu s motorom. Podlaha člnov je pevná skladacia z vodeodolnej preglejky vystužená bočnými a priečnými hliníkovými lištami. Pod podlahou je nafukovací kýl tvarujúci dno, pre lepšie vedenie a ovládanie pri plavbe v sklze. Konštrukcia umožňuje veľké zaťaženie a osadenie výkonnými motormi. Preprava člna je v dvoch vakoch, samostatne čln a samostatne podlaha. Materiál použitý na výrobu je 5 vrstvové PVC o hustote 1100g/m2. Člny sú dostupné aj v sivo modrom farebnom prevedení.

KM-300 D až KM-360 DMotorové člny RIB

Tieto modely sa skladajú zo sklolaminátového trupu a nafukovacích bokov. Sklolaminát je kompozitný materiál ktorý vyniká nízkou hmotnosťou, veľmi nízkou tepelnou vodivosťou (asi ako drevo), pevnosťou ako oceľ, biologickou odolnosťou, vodo nepriepustnosťou a odoláva poveternostným vplyvom. Člny majú priestrannú palubu a veľkú kapacitu. Hlbší kýl zvyšuje výtlak, zlepšuje kontakt s vodou a uľahčuje ovládanie plavidla. Člny je možné kompletovať až s 40 koňovým motorom.

RIB 400 Štandard

RIB 400 Sport

RIB 400 LUX